Novinky

Májovák v Ženevě

V termínu 29. - 31. 10. 2021 se Májovák zúčastní mezinárodní soutěže "Geneve Music Band Contest" ve švýcarské Ženevě. Z důvodu kovidu bylo rozhodnuto, že se tato soutěž uskuteční digitální formou. Každý zúčastněný orchestr musel zaslat audiovizuální nahrávku s předem specifikovanými technickými parametry (povinná a volitelná skladba nahraná dohromady bez jakéhokoliv střihu apod.). Soutěž je rozdělena do 5 kategorií, Májovák se účastní nejvyšší "Excellence Category". Předsedou poroty je Franco Cesarini, členy jsou Bert Appermont, Jacob de Haan, Thomas Doss, Jan van der Roost a další.


Povinnou skladbou pro nejvyšší kategorii je Pagan Dances (Pohanské tance) Jamese Barnese, naší volitelnou skladbou Divertimento Olivera Waespiho. Nahrávka byla pořízena v Českém rozhlase Ostrava 26. 9. 2021.

Premiéru našeho soutěžního vystoupení můžete vidět ve čtvrtek 28. 10. 2021 v 18:00 hodin na našem Facebooku a YouTube kanále. Veškeré informace, kde přímo náš koncert naleznete budou před vysíláním uvedeny na našem FB a také na našich webových stránkách www.majovak.cz.


Povinná skladba do druhé divize WMC Kerkrade 2022 je již na světě. 

Vlastník videa bohužel zakázal sdílení mimo YouTube, po kliknutí se video přehraje přímo u nich na webu.