WASBE 2022

Na co se těšit?

Světová konference se bude konat v termínu od 19. do 23. července v Praze. Speciálním hostem bude "The President's Own" United States Marine Band (USA), který vystoupí 20. července (čas zatím není znám).  

V úterý 19. července od 20:00 hodin si na Žofíně budete moci poslechnout Ústřední hudbu Armády České Republiky s dirigentem pplk. Jaroslavem Šípem. 

Ve středu 20. července to bude Saratoga High School Concert Band (USA) s dirigentem Michaelem Boitzem a také Montclair State University Wind Ensemble (USA) pod vedením dirigeta Thomase McCauleyho. 

Čtvrtek 21. července od 16:00 hodin nám nabídne orchestr University of Delaware Wind Ensemble (USA) s dirigentem Laurenem Reynoldsem a Orkest Orventus (NLD) s Jacco Nefsem.

Národní dechový orchestr České Republiky vystoupí v pátek od 16:00 hodin, poté vystoupí Korean Wind Orchestra (KOR) s dirigentem Cheolwoong Lee. Od 20:00 hodin se můžeme těšit na jistě fantastický Sinfonisches Landesblasorchester Hessen (DEU) se skvělým Oliverem Nickelem a také na vynikající Sinfonisches Blasorchester Bern (CHE) s Rolfem Schumacherem.

Sobota 23. července nám přinese Harmonii Šternberk s dirigentem Petrem Cibou od 16:00 hodin, University of Louisville Wind Ensemble (USA), který bude řídit Frederick Speck a od 19:00 hodin uvidíte orchestr Banda de Música Filarmónica Beethoven (ESP) pod vedením dirigenta Juana José Fernándeze Olivarese.

O konferenci

Konference WASBE je jedinečný festival symfonické dechové hudby, na kterém vystupují nejlepší dechové orchestry, soubory, dirigenti, hudebníci a hudební experti z celého světa. Posledních 40 let se konala v různých kulturních centrech po celém světě. Konference WASBE Prague 2022 bude výjimečná díky vazbě na Karla Husu, držitele Pulitzerovy ceny a jednoho z nejvýznamnějších skladatelů symfonické hudby. World Association for Symphonic Bands and Ensembles (WASBE) je jedinou mezinárodní organizací dirigentů symfonických dechových orchestrů, skladatelů, interpretů, nakladatelů, učitelů, výrobců nástrojů a přátel. Je zcela oddána zvyšování kvality orchestrů po celém světě a vystavování jejich členů novým světům repertoáru, hudební kultury, lidí a míst.